Andrzej Kownacki

Instruktor

Prowadzi zajęcia z gry na perkusji.

Urodzony w 1985 roku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu, w klasie perkusji klasycznej. Kontynuował ten kierunek w ArtEZ Conservatorium w Arnhem, w Holandii, które ukończył w 2009 roku i otrzymał tytuł Bachelor Of Music (Licencjat Sztuk Muzycznych). Absolwent Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji jazzowej, gdzie studiował pod okiem prof. dr hab. Krzysztofa Przybyłowicza oraz mgr Pawła Dobrowolskiego. Uczył się także u takich mistrzów jak: Kazimierz Jonkisz, Marcin Jahr, Rene Creemers (Drumbassadors).

Współpracował lub współpracuje z orkiestrami: „Sinfonietta Polonia”, „Sinfonietta Aurora”, „Projectorkest Twintigste Eeuw”, „Simfonieorkest Nijmegen” (z orkiestrą tą nagrał CD i DVD z operą „Faust” Gounoda), „Hineni Sinfonie Orkest” ( płyta CD „The Sounds Of Israel”), Nederlands Studenten Kamerorkest (Holenderska Studencka Orkiestra Kameralna), Nederlands Studenten Orkest (Holenderska Studencka Orkiestra Symfoniczna).

Obecnie współpracuje m.in. z Orkiestrą L’autunno, biorąc udział w pojekcie „Dire Straits Symfonicznie”, w którym to dzieli scenę z takimi znakomitościami polskiej sceny jazzowej, jak Krzysztof Herdzin, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Robert Kubiszyn i Paweł Dobrowolski.
Jako perkusista jest aktywnie koncertującym muzykiem na poznańskiej scenie muzycznej. Występował i nagrywał z wieloma różnymi zespołami (Shisha Lovers, Rust, Mega Joga , Gabriel Fleszar, Blueska, Punto Latino, Ares & The Tribe,) oraz chórami gospelowymi (Gospel Joy, Concentio). Ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych i 3 koncertowe.

Obecnie związany jest głównie z muzyką bluesową. Koncertował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, takimi: jak Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Jan Gałach, Adam Wendt, Romek Puchowski, Stefano Ronchi & Marcos Coll (IT/ESP), Black Ball Boogie (IT), Lovesick Duo (IT), The Hoodoo Preachers (B/NL).

Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne. Uczył w szkołach muzycznych w Holandii, Niemczech i Polsce. Obecnie jest nauczycielem perkusji w Poznańskiej Szkole Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, której sam był kiedyś uczniem.

GOTOWI NA DAWKĘ CZADU???

DOŁĄCZ DO NAS

ZAREJESTRUJ SIĘ LUB WYŚLIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
CZEKAMY NA CIEBIE!