SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Wyślij wiadomość
BEATIT SP. Z O. O.
ul. ŚWIĘTY WOJCIECH, nr 28, lok. +1/2
61-749 POZNAŃ
[email protected]
NIP 7811948400
REGON 367406806
TEL +48 606 108 931
TEL +48 691 941 725
Najczęściej zadawane pytania
Czy można się nauczyć gry na instrumencie muzycznym w ciągu jednego roku?
Dążenie do płynności gry na gitarze, pianinie lub perkusji jest procesem długotrwałym, który musi być jeszcze poparty sporym zaangażowaniem uczącego się. Osiągnięcie wysokiego poziomu gry musi trwać przynajmniej kilka lat i wymaga od adepta systematycznej pracy. Nie ma tutaj dróg na skróty ani cudownych metod. Nie należy traktować poważnie stwierdzeń domorosłych nauczycieli, którzy informują o możliwości opanowania instrumentu muzycznego w ciągu jednego roku. Można natomiast liczyć na to, iż po kilku miesiącach adept gry na gitarze, klawiszach, basie czy perkusji będzie mógł rozpocząć przygodę z muzyką z kolegami w amatorskim zespole. Wiele zresztą zależy od predyspozycji i tego, co nazywamy talentem. Wszystkim, dla których celem jest gra na instrumencie muzycznym (czy to samodzielna, czy w zespole) życzymy przede wszystkim wytrwałości.
Jak często należy ćwiczyć grę na instrumencie muzycznym?
Nie ma tutaj złotej zasady. Odpowiedzią właściwie jest: „Tak często, jak to tylko możliwe”. Jedno wiemy na pewno: uczniowie, którzy nie przygotowują się do zajęć, nie odrabiają ćwiczeń zadanych przez prowadzącego, nie ćwiczą we własnym zakresie i nie słuchają muzyki pod kontem instrumentu, na którym grają, nie są w stanie osiągnąć celu, jakim jest płynna gra na instrumencie muzycznym. Warto ustalić sobie system ćwiczenia, np. codziennie przez 30 minut. Bez tego młodzi gitarzyści, basiści, pianiści, czy perkusiści nie osiągną sukcesu. Oczywiście nie mówimy tutaj o reżimie treningowym, jaki narzucają sobie wirtuozi gry, np. słynni skrzypkowie. Chodzi o radość z grania i przyjemność obcowania z muzyką w sposób czynny. Warto również znaleźć sobie kogoś, z kim można wspólnie pomuzykować w zespole, jednak pamiętając o tym, aby byli to instrumentaliści, którzy nas zmobilizują do większego wysiłku.
Czy muszę mieć własny instrument?
Na początku nauki posiadanie własnego instrumentu nie jest konieczne, ale po kilku tygodniach trzeba się w niego zaopatrzyć, aby móc ćwiczyć. Na zajęciach można korzystać z instrumentu szkolnego.
Jaki instrument kupić?
Doradzamy i pomagamy uczącym się w naszej szkole w zakupie instrumentu. Przy wyborze instrumentu bierzemy pod uwagę jego jakość, ale także potrzeby ucznia oraz jego możliwości finansowe.